Hrvatsko arheološko društvo, Newsletter  #3. 26.04.2015.
View this email in your browser

Newsletter HAD-a

VAŽNA OBAVIJEST

Poštovani članovi!
Prema novom zakonu o udrugama svaka udruga je dužna voditi popis svojih članova s podacima koji sadrži podatke o osobnom imenu (nazivu), osobnom identifikacijskom broju (OIB), datumu rođenja, datumu pristupanja udruzi, kategoriji članstva, ako su utvrđene statutom udruge te datumu prestanka članstva u udruzi, a može sadržavati i druge podatke.
Koristimo ovu priliku da Vas zamolimo da nam što hitnije dostavite ove podatke na email društva. hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr

AŽURIRANJE LISTE

ELEKTRONIČKE POŠTE

Newsletter HAD-a je vrlo dobro prihvaćen među članovima, no ustanovljeno je da lista elektroničke pošte Društva nije nije ažurna te se newsletter s nekih adresa vraća ili je  odbijen od vaših servera. Molimo Vas da ukoliko želite i dalje primati Newsletter da ili dozvolite Vašem serveru pristup ili nam dostavite email adresu koju trenutno koristite. Naravno, ako je sve u redu ne morate ništa poduzimati.

NOVOST

Sa zadovoljstvom vas obavještavamo o još jednoj novosti u radu društva. Na akademskom portalu Academia.edu se nalazi i naš profil na kojemu će se postepeno nalaziti digitalizirana izdanja Hrvatskog arheološkog društva. Do sada je postavljeno 14 brojeva i reakcije su jako pozitivne.

ZNANSTVENI SKUP ŠIBENIK

Znanstveni skup i godišnja skupština HAD-a u Šibeniku će biti održani od 6. do 9. listopada 2015. Suorganizator skupa je Muzej grada Šibenika.

Utvrđena je tema skupa: Rezultati arheoloških istraživanja na prostoru Šibensko-kninske županije. Rezultati novih istraživanja bit će prezentirani u sekciji Posteri.

Priopćenja s projekcijama smiju trajati najviše 15 minuta. Društvo predavačima u hotelu plaća jedno noćenje s doručkom, u dvokrevetnim sobama. Predavači koji su ujedno i članovi Hrvatskog arheološkog društva ne plaćaju kotizaciju, a za ostale sudionike ona iznosi 100 kuna (ukoliko se uplati na račun Društva do 1.6.2015.). Nakon navedenog datuma kotizacija za sudjelovanje na skupu iznosi 200 kn.

Naslov i sažetak predavanja potrebno je dostaviti na na e-mail adresu Društva hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr  do 1. lipnja 2014.

Završio ciklus predavanja

Sisak u svjetlu novih

arheoloških istraživanja

U sklopu ciklusa održano je osam predavanja kojima je predstavljena arheološka baština grada Siska i saznanja koja su proizašla iz mnogobrojnih istražnih radova. Grad Sisak, izrastao na ostacima antičke Siscije, odlikuje se izuzetno bogatom arheološkom baštinom koja privlači pozornost brojnih znanstvenika i istraživača. Cilj predavanja bilo je ukazati upravo na činjenicu kako je Sisak područje od iznimnog znanstvenog interesa u vidu arheološke baštine, ali ujedno i poticaj da se promisli o budućem razvoju grada u tom kontekstu. Ciklus predavanja je završio okruglim stolom „Arheologija u budućem razvoju grada Siska" 30. ožujka 2015. Sva predavanja možete pogledati i na portalu You tube.
Cijela je akcija bila dobro posjećena i čestitamo Gradskom muzeju Sisak na vrlo dobro osmišljenoj popularizaciji arheologije.

PERSONALNE PROMJENE

GRADSKI MUZEJ VUKOVAR
Gradski muzej Vukovar zaposlio je kolegicu Goranu Kusić na mjesto kustosice arheologije – voditeljice međunarodne suradnje.

UPUTE ZA NEWSLETTER

VAŠE OBAVIJESTI

Vrlo rado ćemo i Vaše obavijesti slati kroz naš newsletter koji će izlaziti tri puta godišnje. Kako bi i Vaše obavijesti, koje Vam šaljemo ovim putem, bile što kvalitetnije molimo Vas da uredništvu olakšate posao te da tekst ne prelazi 700 slovnih mjesta, a za najave izložbi i znanstvenih skupova molimo vas da tekst oblikujte u kratke natuknice. Načelno, kao model možete koristiti prethodni broj Newslettera. Ukoliko su informacije o događanju koje najavljujete postavljene na mrežne stranice molimo Vas nam da nam dostavite i link na njih. Uvijek je ljepše ako je popraćeno fotografijom po Vašem izboru. Također ukoliko imate informaciju da netko od članova društva ne prima newsletter biti ćemo zahvalni ako ga proslijedite te sugerirajte članu da se može prijaviti na listu klikom na predviđeni link na dnu newslettera ili neka valjanu adresu pošalje na službeni mail Društva. hrvatsko.arheolosko.drustvo@zg.t-com.hr

Obavijesti HAD-a upute autorima

Molimo suradnike da poštuju sljedeća pravila:

Nove iskaznice

Društvo je izradilo nove iskaznice!
Nove članske iskaznice i markice  su poslane članovima koji su podmirili članarinu za tekuću (2015.) godinu.

Izdanja Hrvatskog arheološkog društva rok za predaju

Podsjećamo vas da su se prilozi za iduća Izdanja Hrvatskog arheološkog društva „Arheološka istraživanja u porječjima Kupe, Korane, Mrežnice i Dobre“ primali do 1. travnja 2015. Ukoliko želite predati rukopis učnite to što prije. Rukopis treba dostaviti isključivo na CD/DVD-u, ili pak poslati na e-mail Društva